Copyright © Deteks Moda, 2018

02.02.1994 tarihinde kurulan şirketimiz 7,000 m2 lik binasında yaklaşık 200 kişilik ekibi ile örme kumaştan mamul aylık 200.000-300.000 adet konfeksiyon üretimi yapmaktadır. Kuruluşumuzdan bugüne, en temel ve en önemli ilkemiz “MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ” olmuştur.

Doğru İletişimin, Doğru Kalitenin, Doğru Fiyatın, Uygun Terminin, Müşterimizin memnuniyetini sağlamak için önemli bir kriter olduğunu düşünmekteyiz.Bu nedenle her talebi büyük bir özenle yerine getirmekteyiz. Taleplere hızlı cevap vermek, zamanında teslimat, çözüm odaklı üretim; “Kalite” anlayışımızı özetlemektedir . “Kalite Politikamız”, Müşteri taleplerine en uygun çözümleri mümkün olan en iyi fiyata sunmak, aynı zamanda müşterilerimize know-how, yeni teknolojiler ve alternatifleri tam zamanında, doğru ve hatasız ulaştırmaktır.

Bu politika Deteks Moda’da, yönetimden başlayarak, sevkiyattaki son çalışanımıza kadar herkes tarafından uygulanmaktadır. Bu nedenle Deteks Moda organize sorunu yaşamayan deneyimli bir şirket olarak mevcut teknolojisini, know-how ve verimliliğini sürekli geliştirmektedir.

Hedefimiz; kendimizi sadece bir tekstil üreticisi firma olarak değil aynı zamanda müşterimiz ile her iki tarafında faydalanacağı uzun vadeli stratejik ortak olarak görmektir.

Deteks Moda

Copyright © Deteks Moda, 2018

İnsan Kaynakları Departmanımız,
DetekModa'nın misyon, vizyon ve değerleriyle uyumlu, hedefe ulaşmada en etkili kaynağın insan olduğunun bilinciyle stratejik insan kaynakları uygulamalarını yürütür. İNSAN KAYNAKLARI VİZYONUMUZ;
• Şirket hedeflerine ulaşmada katkı sağlayacak insan kaynakları politika ve uygulamaları oluşturmak
• Etkin bir işe alım süreciyle şirket değerlerini yükseltecek yeni kişiler istihdam etmek.
• Sonuç odaklı ve hızlı karar alan bir organizasyon yapısı oluşturmak ve her seviyede bunu destekleyen yetkinlikleri yüksekçalışanlar oluşturmak
• Hedef bazlı yönetim modeli ile çalışanların başarısını ve sürekli gelişimini destekleyerek şirketin ana hedeflerine ulaşmasına katkı sağlamak.
• Efektif insan kaynakları planlaması ile rekabet gücünü arttırmak, geleceğin liderlerini yetiştirmek
• Çalışanların memnuniyetini ve şirkete bağlılığını arttırmak
• Performansı objektif kriterler ile ölçümleyerek değerlendirmek
• Yüksek performansı ödüllendirmek, beklenenin altında kalan performansın gelişmesine destek olmak
• İş sağlığı ve güvenliği açısından güvenli, sağlıklı ve huzurlu bir çalışma ortamı yaratmak
• Çalışanların motivasyonlarını arttırmak için çeşitli sosyal etkinlikler yapmak.
• Verimliliği arttırıcı ve çalışma koşullarında iyileşme sağlayıcı önlemler almak.

Copyright © Deteks Moda, 2018

Copyright © Deteks Moda, 2018

Telefonlarımız

Telefon : +90 (212) 651 06 06 (pbx)

Fax        : +90 (212) 651 59 00

Adresimiz

Deteks Moda Tekstil San. ve Tic.Ltd.Şti. Güneşli,Kirazlı Mah. 1208. Sok.

No:5 34210 Bağcılar – İstanbul - Türkiye

Copyright © Deteks Moda, 2018

Copyright © Deteks Moda, 2018

Copyright © Deteks Moda, 2018

KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ VE SERTİFİKALARIMIZ
Kalite yönetim sistemimiz; öncelikle müşterilerimiz tarafından tanımlanan kaliteyi hedefleyerek; kaliteyi yönetimin kalite ve verimliliğiyle paralel olarak sürekli geliştirmeyi amaçlamaktadır. Başlıca hedeflerimiz;
• Sürdürülebilir kalite
• Paralelinde uygun maliyet
• Zamanında sunum


ISO 9001 Kalite Belgesi


Kalite yönetim sistemlerinin temelini oluşturur. ISO 9001 standart şartlarını sağlayan kuruluşlara verilen bir belgedir. ISO; (International Organization for Standardization dilimizde Uluslararası Standartlar Kuruluşu) bu standartı geliştiren kuruluşun adının baş harflerinden oluşmuştur. Bu kuruluş uluslararası standartlar oluşturmak yoluyla uluslararası ticareti ve ticaret hacmini arttırmak amacıyla bir çok standartlar kuruluşunun ( TSE dahil) üyeliğiyle faaliyetlerini yürütmektedir. Standardın temel odağı müşteridir. Müşteri memnuniyetine uygun çalışılmasını hedefler, ona yönlendirir.Bu standartın temel amacı işletmelerde disiplinli bir yapı kurarak tecrübe edilmeden, deneme-yanılma methodları uygulamadan kurumsal bir yönetim yapısına kavuşmaktır.

Deteks Moda

ISO 27001 Kalite Belgesi


ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi standart şartlarını taşıyan firmalara verilen bir belgedir.İşletmelerin gelişen teknolojilerle beraber her geçen gün daha fazla iş yüklediği bilgi alt yapılarının güvenliğini sağlamaya dönük oluşturulmuştur. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sayesinde kurumlar bilgi altyapılarını belirleyip, bu varlıklara yönelik olası tehlikeleri analizi ederek, bu risklerin oluşması durumunda hangi kontrolleri uygulayacaklarına ve hangi kontrolleri uygulamayacaklarına karar verirler. Bu sistem çalışanları, iş süreçlerini ve bilgi teknolojileri (BT) sistemlerini kapsar. Bilgi güvenliğinin sağlanabilmesi bilginin gizliliğinin, bütünlüğünün ve kullanılabilirliğinin yeterli düzeylerde sağlanabilmesi ile mümkündür

Deteks Moda


SOSYAL UYUM VE UYGUNLUK BELGELERİ VE DENETİMLERİMİZ

Çalışanlarımızın çalışma şartlarını iyileştirmeyi, içinde yaşadığımız toplumu ve çevremizi korumayı umursuyoruz. Bu doğrultu da üretim tesisimizde, yönetimden üretime, iletişiminden atık yönetimine kadar tüm faaliyetler etik kurallar çerçevesinde hayata geçirilmektedir. Firmamız BSCI, SEDEX, GOTS gibi uluslararası bağımsız organizasyonlar tarafından denetlenmekte ve sertifikalandırılmaktadır.


SEDEX (Tedarikçi Etik Data Paylaşımı),


Sedex; ( Supplier Ethical Data Exchange )tedarik zincirlerini oluşturan firmaların etik konularda sürekli gelişimini hedefleyen alıcıların oluşturduğu etik iş uygulamalarının gelişimini destekleyen kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Dünyanın her yerinden firmalar Sedex’e üye olarak ortak veri tabanını kullanmak, çalışma gruplarında ve kararlarda rol almak, ve diğer Sedex üyeleriyle iletişime geçmek vb haklara sahip olurlar SMETA, Sedex tarafından oluşturulan etik, isg ve çevre konularını kapsayan bir standarttır.

Deteks Moda

BSCI (Business Social Compliance Initative )


Dilimizde “İşletme Sosyal Uyumluluk İnsiyatifi"' anlamına gelen Avrupa Etik kaynak kullanımlı sosyal izleme sistemidir. Dünya çapında tedarik üretim zinciri içerisinde yer alan kurumların çalışma şartlarını daha iyi hale getirebilmek ve açık iş ve üretim taleplerine cevap verebilmek için oluşturulmuştur. Üretim yapan veya tedarik yapılan kuruluşların bulunduğu ülkelerin sosyal şartlara ne kadar uyduğunu izler ve tedarikçilerin sosyal performanslarının sürekli iyileşmesini teşvik eder.

Deteks Moda

GOTS (Global Organik Tekstil Standardı )


Global Organic Textile Standart Uluslararası çalışma grubu, tanınan dört üye organizasyondan oluşturulmuştur. Global Organik Tekstil Standardı tüketicide yeterli güveni sağlayabilmek için, ham maddenin hasadından başlayarak, çevre ve sosyal sorumluluğu olan üretimden etiketlemeye kadar olan süreçte, tekstil ürünlerinin organik statüsünün garanti altına alınabilmesi amacıyla, dünya-çapında tanınabilir gereklilikleri belirlemek için oluşturulmuştur.

Deteks Moda

Fair Wear Foundation (Adil Giyim Vakfı -FWF)


Hazır giyim endüstrisinde insanca çalışma koşullarını teşvik etmeyi hedeflemektedir. Hollanda Avrupa pazarına giden giysiler genellikle düşük-ücretli ülkelerde üretilmektedir. Çoğu zaman bu ucuz giysiler, kabul edilemez çalışma koşulları altında üretilmektedir. FWF, Hazır Giyim Endüstrisi için iş Uygulamaları Davranış Kuralları ile çalışmaktadır. Üye şirketler bu davranış kurallarını kabul etmektedir. Böylece kendi fabrikalarındaki çalışma koşullarını, davranış kurallarının hükümleri bakımından denetlemeyi ve gereken yerlerde iyileştirmeler yapmayı kabul etmiş olmaktadırlar.

Deteks Moda

Copyright © Deteks Moda, 2018

Tasarım

Fuar ve moda ziyaretlerine önem veren tasarım ekibimiz, müşterilerimize ve pazarlama departmanımıza destek vermektedir.

Deteks Moda araştırma ve geliştirme departmanı ile özellikle modaya yönelik kaliteleri ile dünyanın her yerindeki bağlantılarıyla sınırsız bir hizmet içindedir.

Ayrıca günümüz modasının hızlı trendlerine ayak uydurabilmek için tasarım bölümünde her ay yeni tasarımlar, dinamik modelhanemiz tarafından hayata geçirilerek showroomdaki yerini almaktadır.

1000 metrekarelik showroomumuzda yaklaşık 15000 adet ürün bulunmaktadır ve her sezon 4 ayrı koleksiyon sergilenmektedir.

Copyright © Deteks Moda, 2018

Kesim

1100 m2’lik alanda
Kumaş kontrol makinaları,
Otomatik pastal serme makinaları,
Otomatik robot kesim (cutter) makinası,
Otomatik pastal çizim programları ve plotterlar,
Fiziksel test makinaları gibi;
Teknolojinin en yeni makinalarını kullanarak günlük 30.000 adet kesim yapabilmektedir.

Gelen kumaşlar; Öncelikle kimyasal ve fiziksel testlere tabi tutulmakta,
Kumaş kontrol makinasında kontrol edilmekte,
Yapılan kalıp testlerine göre kesilmekte,
Kesildikten sonra tasnif, metolama işlemi yapılmakta ve dikime hazır hale getirilmektedir.

-->

Copyright © Deteks Moda, 2018

Kalite Kontrol / Ütü-Paket departmanı

1400 m2’lik alanda Teknolojinin en yeni makinaları ve uzman kadrosu ile her türlü modelin kalite kontrol ve ütü-paket işlemlerini en iyi şekilde yapabilmektedir.

Departmanımızda
30 adet Tam otomatik ütü makinası
25 adet Kalite kontrol masası,
1 adet Balon şişirme ütü makinası
2 adet Leke çıkarma makinası
8 adet ilik-düğme makinası
6 adet çıtçıt-rivet makinası bulunmaktadır.

Copyright © Deteks Moda, 2018

Modelhane departmanı

500 m2’lik alanda; Teknolojinin en yeni model ve kalıp hazırlama programları, makinaları ve uzman kadrosu ile her türlü modeli hazırlayabilmektedir.
Modelhanemizde;
8 adet model-kalıp hazırlama programı-terminali,
Otomatik pastal çizim programları ve plotterlar,
40 adet dikiş makinası,
1 Model kesim masası,
4 adet Model ütü makinası;
Bulunmaktadır.

Copyright © Deteks Moda, 2018

Dikimhane departmanı

1100 m2’lik alanda Teknolojinin en yeni makinaları ve uzman kadrosu ile her türlü modeli en iyi şekilde dikebilmektedir. 130 adetlik makine parkurumuzun; 40 adedi Koleksiyon ve model hane çalışmaları, 90 adedi de seri imalat için kullanılmaktadır.

Copyright © Deteks Moda, 2018